Stiri noi
Anunturi online!

Stiri noi: Stelistii au castigat prima editie a Cupei Ligii. Au facut show cu Pandurii, Sport

Update: 21 mai 2015
Steaua a câştigat primul trofeul al sezonului, după ce s-a impus lejer, 3-0, în faţa Pandurilor în finala Cupei Ligii.

Golurile echipei lui Costel Gâlcă au fost marcate de Iancu, din penalty, în minutul 3, Alex Chipciu a punctat pentru 2-0, după o fază frumos lucrată de Adi Popa, iar Ţucudean a închis tabela. Pentru Steaua urmează meciul de campionat cu Botoşaniul, decisiv în lupta pentru titlu, dar şi finala Cupei României, contra celor de la “U”Cluj.

Primul gol, ofsaid clar. Deşi s-au plâns că în campionat au fost dezavantajaţi de arbitrii, fotbaliştii lui Constantin Gâlcă au avut parte de sprijin din partea lor exact când aveau nevoie, în finala Cupei Ligii. Brigada condusă la centru de Comănescu nu a semnalizat şi sancţionat un ofsaid clar în minutul 2, la faza de la care s-a ajuns la penalty. Momentul a fost destul de complicat şi pentru “fluieraşi”, care au părut debusolaţi. Iniţial, asistentul Grigoriu ... continuare stire